Proč se učit německy? Zde je 10 důvodů.

  1. Více než 100 000 pracovních míst v 8 000 německy mluvících firmách v České republice – a kvalifikovaní mladí spolupracovníci jsou vždy vítáni. Nenechte si ujít příležitost!
  2. 90 % původem německých firem v České republice hledá spolupracovníky, kteří hovoří německy. Znalost němčiny zvyšuje šance na kariéru. Učiní z Vás produktivního spolupracovníka u zaměstnavatele s mezinárodními obchodními styky.
  3. 11 066 kilometrů sjezdovek je v Rakousku a německých Alpách – nebylo by příjemné se zde na dovolené domluvit německy? Můžete tak poznat zemi i lidi skutečně „na vlastní kůži“ – a získat nové přátele!
  4. 1 277 kilometrů hranic spojuje Českou republiku s německy mluvícími přáteli – ale jazyková hranice existovat nemusí. Němčinu lze prakticky uplatnit velice blízko!
  5. O 12 000 Kč navíc oproti průměru v ČR vydělávají manažeři v německých společnostech. Dobré vyhlídky pro Vaši kariéru!
  6. 88 milionů občanů EU má němčinu jako svůj mateřský jazyk. Je to tak nejčastěji používaná rodná řeč v EU (španělsky <40 mil., anglicky 60,3 mil., francouzsky 61,6 mil.) a může Vám usnadnit dorozumění v celé Evropě.
  7. Nejkrásnější fotbalový stadion na světě je podle „The Times“ v Dortmundu a Tomáš Rosický stejně jako Jan Koller tam již oslavili své fotbalové úspěchy. Třeba byste jednou chtěli i Vy sami zažít tu jedinečnou atmosféru?
  8. Škoda zaměstnává 21 800 pracovníků, přičemž jejím majitelem je německý gigant Volkswagen - není proto na škodu ovládat němčinu jako komunikační jazyk. Sbíráte tak se znalostí němčiny i plusové body pro svůj profesní život.
  9. Cca. 700 stipendií na studijní pobyt v Německu pro české studenty přiděluje Německé akademická výměnná služba (DAAD). Na německých univerzitách pobývalo prostřednictvím DAAD již zhruba 20 000 českých studentů a vědeckých pracovníků. Vznikají tak zcela nové perspektivy! Program AKCE Rakousko - Česká republika poskytuje ročně stipendia pro přibližně 80 studentů a 20 vysokoškolských profesorů z ČR na jejich 1-5 měsíční studijní či výzkumné pobyty v Rakousku. V rámci kooperačních projektů mezi jednotlivými univerzitami obou zemí je finančně podpořeno na 500 studentů a 200 univerzitních pracovníků.
  10. 2 miliony Němců a Rakušanů navštěvuje každoročně Českou republiku. A i když to ne vždy dávají najevo – jsou vděční, když se s nimi hovoří německy, a oceňují služby v němčině. A spokojený zákazník se vždy rád vrací.

 

Navštivte naše pobočky

Pobočka Zlín

Adresa:
Zarámí 428, 3. patro
760 01 Zlín
mapa

Pobočka Zábřeh

Adresa:
náměstí Osvobození 2
789 01 Zábřeh
mapa

Spolupracujeme s institucemi

Novinky

Výuka - kurz německého jazyka Zlín

Otevíráme kurz individuální výuky němčiny ve Zlíně. Máte zájem naučit se německy? Kontaktujte nás a využijte naše nové moderní prostory a revoluční systém výuky němčiny.

přečíst celé

NJC v brožuře ČNOPK

Německé jazykové centrum nyní naleznete na stránkách brožury "Lieferantenverzeichnis Tschechien", kterou vydává Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK)!

přečíst celé

Členství v JTP

Od května 2017 jsme členy JTP - Jednoty tlumočníků a překladatelů, nejvýznamnější profesní organizace v ČR. Ještě více profesionality pro naše překlady!

přečíst celé
Kontaktní formulář

Odesláním formuláře souhlasím se
zpracováním osobních údajů dle GDPR.

✗   ZAVŘÍT