CAT software pro překlady Trados

V NJC od minulého týdne (zatím v testovacím provozu) využíváme pro překlady profesionální překladatelský software SDL Trados Studio 2015, který se řadí k tzv. CAT programům (z angl. "computer assisted translation" - "počítačem asistovaný překlad"). CAT program Trados nám umožní zpracovávat i rozsáhlé zakázky pro velké firmy, překládat rychleji, efektivněji, za dodržení konzistentní terminologie - překladateli pomáhá rozsáhlá terminologická paměť, a tak jsou v dlouhých textech shodné úseky přeloženy vždy stejně, bez rizika odchylek a chyb. Navíc je možné stanovit počet opakování (tzv. repetic) v jakémkoliv textu a tomu pak uzpůsobit cenovou nabídku pro klienta - ten pak nemusí platit za úseky (segmenty), jež se opakují. NJC tak v oblasti překladů podniklo další krok směrem k nejvyšší profesionalitě poskytovaných služeb.

Více informací o programu Trados zde:
http://www.tradosy.cz/faq/#CAT

Navštivte naše pobočky

Pobočka Zlín

Adresa:
Zarámí 428, 3. patro
760 01 Zlín
mapa

Pobočka Zábřeh

Adresa:
náměstí Osvobození 2
789 01 Zábřeh
mapa

Spolupracujeme s institucemi

Novinky

Výuka - kurz německého jazyka Zlín

Otevíráme kurz individuální výuky němčiny ve Zlíně. Máte zájem naučit se německy? Kontaktujte nás a využijte naše nové moderní prostory a revoluční systém výuky němčiny.

přečíst celé

NJC v brožuře ČNOPK

Německé jazykové centrum nyní naleznete na stránkách brožury "Lieferantenverzeichnis Tschechien", kterou vydává Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK)!

přečíst celé

Členství v JTP

Od května 2017 jsme členy JTP - Jednoty tlumočníků a překladatelů, nejvýznamnější profesní organizace v ČR. Ještě více profesionality pro naše překlady!

přečíst celé
Kontaktní formulář

Odesláním formuláře souhlasím se
zpracováním osobních údajů dle GDPR.

✗   ZAVŘÍT