Náš tým - Německé jazykové centrum NJC

Jakub Marušák - NJC - Německé jazykové centrumJakub Marušák

Zdravím všechny milovníky němčiny, které okouzlila stejně tak jako mě. Narodil jsem se v září 1990 a němčině se věnuji už více než 10 let. Poprvé jsem se s ní setkal na gymnáziu - a postupně si mě získala natolik, že jsem z ní i maturoval, dokonce s hodnocením "výborný". Ještě předtím se mi podařilo získat jazykový certifikát Deutsches Sprachdiplom na úrovni C1. Ihned po absolvování gymnázia v roce 2010 jsem začal němčinu soukromě vyučovat, poprvé jsem také začal překládat a tlumočit. O rok později jsem na Österreich Institut v Brně složil jazykovou zkoušku Österreichisches Sprachdiplom na nejvyšší dosažitelné úrovni C2, se specializací na hospodářskou němčinu. Od roku 2011 jsem kromě soukromé výuky, překládání a tlumočení poskytoval také jazykové služby pro firmy, účastnil jsem se jednání s firmami jako Dr. Oetker, Nestlé či HARIBO. Od roku 2012 do roku 2014 jsem studoval obor Německá filologie jednooborová na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Na podzim 2015 jsem se vše, čeho jsem zatím v jazyce dosáhl, rozhodl zastřešit pod novou značkou Německého jazykového centra - mým cílem je sestavit tým odborníků, nadšenců do němčiny, kteří zákazníkům spolehlivě pomohou v jakékoliv situaci. V červnu 2016 jsem úspěšně složil státní jazykovou zkoušku speciální - překladatelskou. Specializuji se na technickou a hospodářskou němčinu, rakouské dialekty a rakouskou němčinu obecně, v rámci výuky mám praxi zejména s dospělými klienty. Ve svém volném čase se věnuji čtení, hudbě (vážné i populární), procházkám, autům a svým přátelům a rodině. A, pokud to čas dovolí, se vždy rád vydám do svého milovaného Rakouska, buď na chutný vídeňský řízek, nebo do hor a k jezerům - protože tam se cítím být doma.

Mgr. Andrea Hrbáčková - NJC - Německé jazykové centrumMgr. Andrea Brixová

Jmenuji se Andrea a moc ráda se s Vámi setkám v učebnách Německého jazykového centra v Zábřehu, kde působím jako lektorka. Němčina mě doprovází snad celý můj život od základní školy. Jen tak ve zkratce: účast na lingvistických olympiádách, maturitní zkouška z tohoto jazyka, roční intenzivní pomaturitní studium NJ zakončeno státní jazykovou zkouškou B2, úspěšné absolvování bakalářského studia "Německý jazyk pro hospodářskou praxi“ se zkouškou jazykové kompetence CEFR C1 na Univerzitě Pardubice, následným pobytem v kouzelném městečku Zittau v Německu v rámci programu ERASMUS, kde jsem měla možnost studovat na prestižním mezinárodním vysokoškolském institutu IHI "Mezinárodní management“. Moje další cesta vedla do milované Olomouce, kde jsem vystudovala magisterské navazující studium, a sice obor "Germanistika“ na Univerzitě Palackého. Po ukončení studia, které bylo sice náročné, ale krásné, jsem ihned začala pracovat jako lektorka německého jazyka, "střihla" jsem si i nějaká tlumočení a překládání, avšak mou specializací je právě lektorství, ve kterém se snažím denně nacházet inovace a interakci. Baví mě objevovat nové metody a nevšední prvky, které různými způsoby kombinuji s výukou. Nyní se soustředím na dokončení kurzu jazykového animátora, který s sebou nese bezpochyby spoustu dalších inspirativních nápadů a hravou nenásilnou formou podporuje osvojování německého jazyka. Coby členka NJC můžu za sebe i za celý tým říct: „Pojďte si německý jazyk užít v bezprostředním kontaktu s námi a hlavně si dopřejte něco navíc, naučte se mluvit německy...... ;-)“

Tomáš Pour - lektor nemčiny v NJC ZlínTomáš Pour

Grüß Gott! Němčina i další cizí jazyky nejsou jen mojí vášní, staly se mojí každodenní součástí života. Studuji aktuálně obor „Němčina pro manažerskou praxi“ na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a němčině se aktivně věnuji kolem čtrnácti let. Němčinu jsem se začal učit na základní škole nejen díky tomu, že můj strýc pochází z Bavorska, ale i díky všestranné podpoře rodiny a známých. Ve druhém ročníku na gymnáziu ve Strakonicích jsem dostal nabídku zúčastnit se ročního studijního pobytu v Bavorsku, kterou jsem samozřejmě využil, a můj pohled na cizí jazyky dostal nový rozměr.

Na podzim roku 2014 jsem absolvoval jazykové zkoušky z němčiny na Goethe-Institutu na úrovni C1. Dalším velkým krokem byl roční pobyt v rakouském Klagenfurtu v rámci programu Erasmus +, kde jsem nabyl nových znalostí i zkušeností. Velmi rád předávám svoje vědomosti a dělím se o svoji lásku k jazyku, což je i důvodem mého působení u Německého jazykového centra.

Ovšem mým hobby není jen lovení slovíček v různorodých slovnících. Věnuji se také sportu, zdravému životnímu stylu a mám neustálou potřebu poslouchat hudbu. Nesnáším stereotypní způsob života, takže hodně času investuji do cestování a poznávání nového. Přesně proto si mě jazyky získaly, protože jsou prostředkem dalšího poznávání.

Navštivte naše pobočky

Pobočka Zlín

Adresa:
Zarámí 428, 3. patro
760 01 Zlín
mapa

Pobočka Zábřeh

Adresa:
náměstí Osvobození 2
789 01 Zábřeh
mapa

Spolupracujeme s institucemi

Novinky

Výuka - kurz německého jazyka Zlín

Otevíráme kurz individuální výuky němčiny ve Zlíně. Máte zájem naučit se německy? Kontaktujte nás a využijte naše nové moderní prostory a revoluční systém výuky němčiny.

přečíst celé

NJC v brožuře ČNOPK

Německé jazykové centrum nyní naleznete na stránkách brožury "Lieferantenverzeichnis Tschechien", kterou vydává Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK)!

přečíst celé

Členství v JTP

Od května 2017 jsme členy JTP - Jednoty tlumočníků a překladatelů, nejvýznamnější profesní organizace v ČR. Ještě více profesionality pro naše překlady!

přečíst celé
Kontaktní formulář

Odesláním formuláře souhlasím se
zpracováním osobních údajů dle GDPR.

✗   ZAVŘÍT