Pozor – Modernizujeme! Tentokrát i v oblasti učebnic

Datum: 7. 3. 2016

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Toto rčení stále neztrácí na pravdivosti. Rozhodli jsme se tedy udělat další krok, kterým pomůžeme zvyšovat kvalitu výuky němčiny v našem jazykovém centru. Tím dalším krokem je pořízení učebnic Menschen úrovně A1 až B1. Netušíte, jak by nákup nových učebnic mohl modernizovat výuku? Asi nevíte, co jsou učebnice Menschen zač. Pokud vás to alespoň trochu zajímá – čtěte dále.

Učebnice Menschen jsou považovány za jakousi malou revoluci v oblasti výuky cizích jazyků. Jedná se o moderní učebnici, která je, na rozdíl od ostatních, relevantní vůči aktuálním tématům. Mnohem důležitější je koncepce učebnice. Vychází totiž z aktuálních poznatků v oblasti výzkumu psychologie učení a neurodidaktiky.

V čem se skrývá přelomový nápad? V příbězích…

Jak jistě dobře víte, člověk si nejlépe pamatuje to, co si sám zažil. Odmalička nás ale vedou ještě k jednomu typu zapamatovávání si – pohádky. Pohádky jsou vlastně příběhy, které nás již od dětství vzdělávají. Ukazují nám svět a učí nás, jak v něm žít. Co je dobro, co zlo a jak se nám naše skutky mohou vymstít. 

Od příběhové formy se odráží také koncepce této učebnice. Vypráví příběhy několika lidí, které nejenže studenta učí zajímavou formou, ale především mu umožňují vytvořit si s postavou z učebnice jakousi formu vztahu. A jak dobře víme, emoce jsou v našem životě velice důležité. Autoři tedy vsadili na množství minipříběhů. Také si uvědomili, že člověk vnímá vizuální podněty lépe než ty textové, proto se v každé lekci setkáte s obrázkovým lexikonem. A v neposlední řadě kladou důraz na opakování a automatizaci učiva.

Obecně se kniha drží hesla, že čím více smyslů při studiu zapojíte, tím lépe si budete informace pamatovat. Proto je také ke knize množství smyslových příloh, jako jsou písničky, filmy na DVD či pohybové hry.

Tak, teď už víte, proč byl pro nás přechod k této učebnici tak důležitý. Věříme, že je to krok správným směrem, tedy k modernímu a efektivnějšímu učení se jazyků.

Máte zájem o jazykový kurz, kde se tato učebnice němčiny používá? Tak neváhejte a obraťte se na nás!

Navštivte naše pobočky

Pobočka Zlín

Adresa:
Zarámí 428, 3. patro
760 01 Zlín
mapa

Pobočka Zábřeh

Adresa:
náměstí Osvobození 2
789 01 Zábřeh
mapa

Spolupracujeme s institucemi

Novinky

Výuka - kurz německého jazyka Zlín

Otevíráme kurz individuální výuky němčiny ve Zlíně. Máte zájem naučit se německy? Kontaktujte nás a využijte naše nové moderní prostory a revoluční systém výuky němčiny.

přečíst celé

NJC v brožuře ČNOPK

Německé jazykové centrum nyní naleznete na stránkách brožury "Lieferantenverzeichnis Tschechien", kterou vydává Česko-německá obchodní a průmyslová komora (ČNOPK)!

přečíst celé

Členství v JTP

Od května 2017 jsme členy JTP - Jednoty tlumočníků a překladatelů, nejvýznamnější profesní organizace v ČR. Ještě více profesionality pro naše překlady!

přečíst celé
Kontaktní formulář

Odesláním formuláře souhlasím se
zpracováním osobních údajů dle GDPR.

✗   ZAVŘÍT